BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paprika

Nuostabus Satoshi Kon animacinis filmas, rodytas Venecijos kino festivalyje. Vietomis neįtikėtinas.

Rodyk draugams

Boudicca

Alain Souchon - La Ballade De Jim

Su Nepriklausomybės diena

Kadangi jų turim net dvi, turim bent dvi progas pagalvoti ir apie savo pačių, kiekvieno laisvę ir nepriklausomybę.

Rodyk draugams

Su švente!

  • Čia Bennas ir du jo šunys laksto po Anglijos laukus ankstų pirmadienio rytą.

<div><object width=”425″ height=”335″><param name=”movie” value=”http://www.dailymotion.com/swf/4LncT8dfSU3JE8w3s”></param><param name=”allowfullscreen” value=”true”></param><embed src=”http://www.dailymotion.com/swf/4LncT8dfSU3JE8w3s” type=”application/x-shockwave-flash” width=”425″ height=”334″ allowfullscreen=”true”></embed></object><br /><b><a href=”http://www.dailymotion.com/video/x17i8m_jonas-mekas-365-films-day-42″>Jonas Mekas, 365 films, day 42</a></b><br /><i>envoy&eacute; par <a href=”http://www.dailymotion.com/sarunas”>sarunas</a></i></div>

Rodyk draugams

Obama į Amerikos prezidentus - pagaliau

Čia jis pasakoja, kodėl. Jei būčiau amerikietis, balsuočiau už - bet nesu. Tai, ką jis sako ir ko jis siekia taip pat galioja bei būtų sveika ir mums.

  • “This won't happen by itself. Change in our politics can only come from you. From people accross our country who believe there's a better way and are willing to work for it.”

<object width=”425″ height=”350″><param name=”movie” value=”http://www.youtube.com/v/H5h95s0OuEg”></param><param name=”wmode” value=”transparent”></param><embed src=”http://www.youtube.com/v/H5h95s0OuEg” type=”application/x-shockwave-flash” wmode=”transparent” width=”425″ height=”350″></embed></object>

Rodyk draugams

Niujorko mados savaitė

Nelegalūs atlyginimai didelėse lietuviškose statybose

Ką tik kalbėjau su vienu leidiniu dėl nelegalių atlyginimų Lietuvos statybų versle. Daugelis firmų praktikuoja įdomią schemą - samdo savo darbininkus per subkontraktorius. Subkontraktoriai gali samdyti tuos pačius darbininkus iš dar kitos firmos. Be to, tie patys darbininkai gali dirbti keliose firmose. Gaunasi voratinklis, ir nesu skaitęs, kad kas nors būtų nubaustas už tokius dalykus. bet galbūt todėl, kad daug neskaitau.
Mažos statybos firmos man nerūpi - tuo labiau, kad Lietuvoje smulkaus ir vidutinio verslo ir taip trūksta. Ne nesiprausę ir girti statybininkai žymi sukčiavimą. Kur kas didesnį sukčiavimą kur kas įtikinamiau žymi kranai, statantys didelius, nežinia kam reikalingus ir statybų eigoje brangstančius projektus (Šiaulių Arena?), kuriuose vienas po kito žūva statybininkai (Saulės Miestas?). Tai žymi ir nesikonsultavimas su tais, kurie turėtų priimti vienokį ar kitokį sprendimą - gyventojais, nekreipiant dėmesio į bręstantį tautiečių norą duoti VALDŽIĄ į teismą. Korupcija nebręsta mažose firmose, kurių įkūrėjai turi drąsos konkuruoti su didesniaisiais. Korupcija gimsta didelėse kompanijose, kurios atsirado gūdžiais pirmaisiais nepriklausomybės metais, kai viskas buvo galima, kai net savanoriai maištavo. Ypač buvusios nomenklatūros firmose. Dabar jos turi gražius stiklinius fasadus.

Gal ir nieko blogo iš komunizmo persiorentuoti į laukinį kapitalizmą - bet juk kalbam apie korupciją. O toliau - ir apie tokių įmonių pilietiškumą, etiką. O tada - ir apie VALDŽIOS etiką ir pilietiškumą, sugebėjimą ir teisę valdyti - juk Lietuvoje verslas ir VALDŽIA bent jau nuo referendumo dėl stojimo į Europos Sąjungą (ir alaus už 1ct supermarketuose) dirba taip glaudžiai, kad supanėšėjo į dvi to paties medalio puses. Šiaulių savivaldybė net “neprieštarauja”, kad nauja autobusų stotis ir Arena kiek vėluos. Apskritai, kur kas įdomiau, kai kas nors kam nors neprieštarauja.
Kai valstybė panorės sutvarkyti šią sritį (ko gali ir nenutikti, žiūrint į tai, kaip VALDŽIA elgiasi su, pavyzdžiui, emigrantais), tepradeda ji nuo didelių. Viena didžiausių statybos įmonių 2006-aisiais turėjo apie 200mln litų apyvartą ir apie 100mln litų pelno. Puiku, bet įdomu, ar didžiosios kompanijos mažiau linkusios apeiti ir lenkti įstatymus, nei mažosios? Tos pačios kompanijos prezidentas džiaugėsi, kad Ukrainoje jo firma turi daugiau laisvės statyti, kur tik nori. Bet susidūrė su sunkumais, kai ne tos valstybės VALDŽIA, o verslininkas palenkė netobulus įstatymus savo naudai.

Rodyk draugams