BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Inside Iraq

<embed style=”width:400px; height:326px;” id=”VideoPlayback” type=”application/x-shockwave-flash” src=”http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=6443537349030865662&hl=en” flashvars=”"> </embed>

Inside Iraq yra 2004-ųjų dokumentinis filmas apie Iraką iš Irako. Netgi Amerikoje jis pasiekė kino teatrus tik dabar, nes anksčiau buvo neskanus valdžiai norintiems patikti kino tinklams.

Ką matai, kai žiūri? Sausio 13-ąją, tik šimtus kartų baisiau. Amerikos kareivius, kurie yra eiliniai kaimiečiai ir nesupranta, ką ten daro, bei dulkinasi mečetėse. Bombas, kurios patenka visur ir žudo visus be pasirinkimo ir be galimybės pasislėpti. Šaudyti į civilius yra įprasta - ir į tuos, kurių gerai nesimato per naktinio matymo prietaisus, ir į vaikus, kurie veržiasi į kareivinių savartynus, nes amerikiečiai išmeta tiek visiškai gero maisto ir daiktų, kad veržtųsi ir lietuviai, negyvenantys savartynuose. Vienintelė likusi pramoga - pornografija ir prostitucija, kurios neegzistavo taikos metu. Teatrai, mečetės - sugriauti.

Amerikietis autorius už kadro infantiliškai paprasta amerikiečių kalba kartoja - “MES perėmėm kontrolę”. MES tą, MES aną. Nėra jokio MES. Yra valdžia ir yra piliečiai.

Lietuvių kariai yra Irake tik todėl, kad valdžia sugeba kurti gerovę tik tarnaudama kitai valstybei, o ne savo piliečiams. Karius gerbiu, bet prisipažinkime - net neįsivaizduojam, ką ir kaip jie ten daro, kaip nežinojom sovietų okupacijos laikais, ką lietuviai darė Afganistane. Tarnaudami po kitų valstybių vadovybe, jie vis dar tikriausiai klauso įsakymų - kokie jie bebūtų. Kaip ir sovietų kariai sausio 13-ą.

Jei tikėtume demokratija, taikiai padėtume baltarusiams apginti ir išsaugoti savo kultūrą, o ne padėtume plėšti kitų valstybių naftą. Bet kaip galime padėti kitiems, jei nepadedame sau?

Gėda būti užkariautojais, gėda būti sovietais. Kur dingo tolerantiškoji ir apsišvietusi LDK - jei tokia ji išties buvo?

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. jarik:

    gerai parasei…

  2. Anonymous:

    Mano manymu čia pacifistiniai paistalai.

    Amerikos armija - tai savanorių armija, beje lietuviai irgi tik savo noru važiuoja, taip kad nereikia lia lia

    Gera šiltai sėdėt ir varyt apie taiką žemėje… Deja už tai reikia mokėti ir tikrai nepigiai

Rašyti komentarą