BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ripassa vs Amarone

Penktadienį buvau vyno ragavime, kur gėrėm tris skanius Zenato itališkus vynus. Jie kainuoja atitinkamai 46, 89, 224 litus už butelį. 2001-ų Amarone raudoniausia ir sodriausia. Jaunesnė Amarone irgi nieko, bet Ripassa geriau. O 46LTL nebrangu, jei tau patinka vynas.

Iš pradžių buvo šiek tiek juokinga, bet greitai tapo skanu žiūrėti į kitus pradedančiuosius (ir jau nebe) vyno mėgėjus.


Zenato „Ripassa“ Valpolicella Classico D.O.C. Superiore 2004
Šis labai solidus Zenato vyndarių šeimos vynas yra tampriai susietas su kitu žymiausiu Veneto vynu - Amarone. Ypatingai atrinkta Valpolicella vyno žaliava po įprastinės fermentacijos kiekvieną pavasarį dar kartą perfermentuojama ilgai vytintų Amarone žaliavos likučių pagalba. Dėl to Corvina, Rondinella ir Sangiovese derliaus vynas yra daug ryškesnės spalvos, kvapo ir skonio nei galima tikėtis iš įprasto Valpolicella vyno. Jis net pusantrų metų brandintas mažose ąžuolo statinėse.

Zenato Amarone della Valpolicella Classico D.O.C. 2003
Unikalus Zenato vyndarių šeimos vynas gamintas iš rankomis skinto Valpolicella vynuogynuose auginto Corvina, Rondinella, Sangiovese ir Molinara derliaus. Nuo įprastinio pigaus vyno pastarasis skiriasi tuo, kad nuskintas derlius dirbtinai vytinamas vėdinamoje patalpoje ant lentynų apie 2 mėnesius ar net ilgiau. Dėl to sudžiuvusių ir susitraukusių vynuogių sultys įgauna ypatingą aromato koncentraciją. Vynas brandintas didelės talpos statinėse net du su puse metų, tačiau taurėje ąžuolo aromatai neužgožia ryškaus vyšnių bei prieskonių kvapo.

Zenato Sergio Zenato Riserva Amarone della Valpolicella DOC 2001
Unikalus vynas tik keletą kartų per dešimtmetį yra gaminamas iš rankomis skinto ir perrinkto senų Corvina, Rondinella, Sangiovese vynmedžių derliaus. Nuskintos uogos dirbtinai vytinamos vėdinamoje patalpoje net 4 mėnesius kol įgauna ypatingą koncentraciją. Vynas brandintas statinėse net 4 metus.  Zenato - kokybės prasme į lyderius patenkanti vyninė, parduodanti savo vyną ne už beprotiškai brangią kainą. Pats geriausias šių žodžių įrodymas, nesenai atliktas geriausio Amarone vyno įvertinimas įtakingiausiame vyno temomis rašančiame žurnale „Wine Spectator“. Zenato vynas Sergio Zenato Riserva Amarone della Valpolicella itin prestižinio vyno rungtyje buvo įvertintas antruoju, aplenkdamas daug gerokai brangesnio vyno.

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. erikaas:

  Kurioje vietoje vyko degustacija? Kad 2001 pirmų metų derlius buvo ypač geras tai žinau, bet matai, tau patiko 4 metų….. įdomu būtų paragauti. Tėpinti iki vyninnės netoli….. tik draugiją reikia susirasti :)

  o tu paragauk The Maiden 2001 raudono….. mmmm…. pakerėjo jis mane.

  Kuo mažesniame plotelyje augintas vynuogių derlius, tuo savitesnis vyno charakteris. Paprastai tai reiškia ir aukštesnę vyno kokybę. Svarbu nebandyti aklai……

 2. sarunasandrikis:

  Gero Vyno parduotuveje, Subaciaus 2. Aklai bandyti nera blogai :) The Maiden yra kanadietiskas, ar ne? Nemaniau, kad tokio yra, ir dar gero :)

 3. erikaas:

  Teisingai bandyti gal ir verta kad ir aklai :):) gali ir maximoje tokio vyno gauti už 25lt kad ohoho….. net netikėjau….

  Tu nueik į Invino…. ten labai…. mmmmm….

 4. sarunasandrikis:

  mmm :)

 5. erikaas:

  :) jau buvai?

  aj kaip gera kai šilta…… eisiu išsimaudyti danguje, tiek daug to gėrio…..

Rašyti komentarą